top of page
חיפוש

איך לקבל לידים איכותיים בפייסבוק ?Lead Ads

פייסבוק היא אחת מפלטפורמות הפרסום דרכה ניתן לייצר כמויות גדולות של לידים איכותיים, אם עובדים נכון עם מערכת ניהול המודעות.


עסקים רבים גילו את הפוטנציאל האדיר, ומנהלים מאבק על שטחי הפרסום, ההולכים ומצטמצמים (עד כדי כך שפייסבוק החלה להפרסם לאחרונה מודעות ממומנות בקבוצות). דבר זה גורם ללא מעט קמפיינים בפייסבוק ליפול.

מערכת ניהול המודעות של פייסבוק, (וגם של גוגל) מורכבת ולא פשוטה לעבודה, יש צורך ללמוד אותה.


מספר עקרונות שיסייעו לכם לקבל לידים איכותיים בפייסבוק:

הקריאטיב של המודעה חייב להיות עשוי נכון:

בחירת תמונה לא שיגרתית, מפתיעה, (אפשר גם – מרגיזה, מעצבנת, מרגשת – אבל רצוי לשקול זאת היטב!) סרטון קצר ומיוחד, הויזואל חייב למשוך את תשומת לב הגולשים ולגרום להם לעצור את גלילת העמוד ולהתעכב עליו.

הנִרְאוּת של המודעה מוכרחה להיות שונה מכל מה שרץ בפיד שלנו, כדי ש"תצוד" את עיני הגולשים. יחד עם זאת התמונה חייבת להיות רלוונטית. אין טעם לפרסם תמונה של גמל אם רוצים למכור ארון. אבל תמונה של ארון תבלוט פחות בזירה. צריך על כן לחשוב בצורה יצירתית.

כותרת טובה, כזו שהגולשים לא ישארו אדישים אליה, ותצליח לגרום להם לרצות להמשיך לקרוא.

טקסט מרווח, ענייני ובהיר.

בחירת הקהל – כמי שיודעת עלינו פרטים רבים (מין, גיל, מקום עבודה, סטטוס, משפחה, חברים, העדפות, תחביבים, מיקום ועוד), מאפשרת לנו פייסבוק לסגמנט ולאתר קהלים מאד מדוייקים.

כדי להגיע ללקוחות הרלוונטיים לנו באמת

נוכל להתאים את המודעה לרשימת הלקוחות שלנו, לקהל הדומה לקהל הקיים שלנו, או ליצור קהל חדש בהתאם לפרמטרים השונים. במקביל רצוי גם להשתמש בסינון לקוחות וקהלים שאינם רלוונטיים לנו.

נוכל לבחור באילו מיקומים גיאוגרפים (ערים, אזורים, מדינות) כן תוצג / לא תוצג המודעה (באמצעות הנחת סיכה על המיקום המדוייק במפה).

פייסבוק מאפשרת לנו לחלוש על תזמון המודעה. (אני מציעה שלא לתזמן את המודעה, כי פייסבוק תדע לתזמן ולהציג אותה ללקוחות הנכונים בזמן הנכון).


אני יודעת שרבים חושבים שיש תנועה טובה יותר בשעות וימים מסויימים, אבל ... אתם לא יכולים לדעת אם הלקוח הספציפי שמתעניין במוצר שלכם, יעשה זאת דווקא בשעות הלילה המאוחרות, כי הוא עובד משמרות. או בשישי בערב, כי הוא בודד. או בשבת בבוקר, כי משעמם לו).

פייסבוק מכירה את הרגלי הגלישה שלנו טוב יותר

ויש לה אינטרס מובהק לחשוף את המודעה שלנו באופן הטוב ביותר, כדי להביא לנו תוצאות טובות.

בחירת הפורמט:

נכון להיום פייסבוק מאפשרת בחירה מתוך 4 סוגי תבניות: קרוסלה (עד 10 תמונות), תמונה בודדת אחת (כאן תוכלו ליצור 6 מודעות שונות באותו התקציב), מודעת שקופיות (עד 10 תמונות) ומודעת סרטון.

לטענת פייסבוק שימוש במודעת קרוסלה מצביע על אחוזי המרה גבוהים. אם בחרתם במודעת קרוסלה, עדיין – התמונה הראשונה חייבת להיות מאד מיוחדת ומושכת. כזו שתגרום לגולשים לעצור ולהתבונן.

במודעת קרוסלה נוכל להציג את מגוון המוצרים או השירותים שלנו. מתחת לכל תמונה נוכל להוסיף טקסט (תיאור המוצר, מחיר, הסלוגן שלנו, קריאה לפעולה וכיו"ב) ונוכל להעביר את הלקוח באמצעות כפתורי הקלקה לעמודים שונים באתר.

ההקלקה של הגולש היא קריטית.

אם כבר הצלחנו לגרום למישהו להקליק על המודעה שלנו, לא כדאי שנשלח אותו לעמוד הבית באתר. כדאי ומשתלם יותר להעביר אותו לדף נחיתה ייעודי.

פייסבוק מאפשרת לנו ליצור "דף נחיתה" 'באמצעות מודעות מסוג Lead Ads. האופציה הזו היא נהדרת, כיוון שהיא חוסכת מילוי פרטים ושאלות שרב הלקוחות נסוגים מהם – פרטי הלקוח כבר מוזנים בטופס אוטומטית ע"י פייסבוק, והגולש צריך רק ללחוץ על כפתור הסכמה שמתיר להעביר את פרטיו אליכם.


בהצלחה

ו... לא. אני לא הכתובת שלך לקידום ממומן ...

11 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page