מה זה קידום אורגני וממומן ומה ההבדלים ביניהם ?

עודכן ב: 6 דצמ 2020גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם, המאנדקס אתרים על פי האיכות שלהם, ובו משתמשים הגולשים, כדי למצוא מידע.

Search Engine Optimization

היא מתודולוגיה (מעין מערכת הפעלה / ניהול) שמאפשרת לגוגל לבצע אופטימיזציה של הסריקה, כלומר: לסרוק ולאנדקס את האתר שמניב את התוצאות הכי רלוונטיות לחיפוש.

קידום אורגני Search Engine Optimizasion - ובקיצור: SEO הוא קידום "טבעי" (בדרך הטבע) הניתן לנו חינם, והוא נעשה ע"י האלגורתמים ללא תמחור וללא תלות. חינמי לגמרי. לא ממומן.

כאשר אנחנו מעלים טקסט, תמונה, או סירטון ברשתות החברתיות השונות (פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם וכו') אנחנו לא משלמים על כך לאיש. אנחנו מעלים אותם חינם, ומציעים לגולשים להצטרף לשירותים שלנו, ולרכוש מאיתנו מוצר / שירות וכד'. אנחנו בעצם עושים קידום אורגני.

קידום אורגני (SEO) הוא איכותי, והוא מקדם אותנו לאורך זמן רב. הוא נקבע לפי איכות התוכן, הרלוונטיות שלו, מספר החיפושים ועוד אי אילו פרמטרים.

חשוב לזכור כי מדובר בתהליך ארוך ומורכב, שעלול להמשך זמן רב מאד (לעיתים גם חודשים רבים), אך יתרונו הוא בכך שבסופה של עבודה קשה, הוא מניב פירות איכותיים לאורך זמן רב.

קידום ממומן – תשלום לפי קליק (Pay Per Click) ובקיצור: PPC

הקידום הממומן ברשתות הוא מיידי. בו ברגע ששילמנו עבור הקידום, נופיע מייד בתוצאות החיפוש במקומות הראשונים. אולם - בו ברגע שנפסיק את התשלום עבור המודעה שלנו, נצלול מייד אל תהומות הנשיה של הרשת.


פרסום ממומן בגוגל יבטיח לנו הופעה במקומות הראשונים בעמוד הראשון (תלוי באיכות האתר שלנו ודירוגו).

פייסבוק מצידה מבטיחה לנו חשיפה גבוהה במיקומים הרלוונטיים ביותר עבורנו.

גם גוגל וגם פייסבוק מאפשרות לנו להגדיר קהל ממוקד (מטורגט) – כלומר: חשיפת המודעות שלנו לקהל הרלוונטי ביותר לעסק, למוצר או לשירות שאחנו מנסים לקדם.


חשוב להבין כי המשמעות היא שאנחנולא משלמים עבור החשיפה / ההופעה של המודעה ברשת, אלא רק עבור ההקלקה עליה.

כלומר: נחוייב בתשלום בכל פעם שהגולש הקליק על המודעה שפרסמנו. גם אם נניח ראה אותה הגולש אלף פעם, והקליק רק פעם אחת - נחוייב לשלם רק עבור הפעם האחת הזו.

העלויות, אגב, משתנות בהתאם לפרמטרים שונים – אזור, מילות המפתח, עונתיות, ביקושים, תחום העיסוק וכיוצ"ב.

ניתן לעצור את הקמפיין בכל רגע נתון, ולהפסיק את החיוב.

ניתן להגדיר מראש את התזמון המתאים לנו לפרסום המודעה.

קמפיין ממומן PPC יכול להניב תנועה (טראפיק) עצומה לאתר שלנו והתעניינות רבה במוצר, או בשירות שלנו.

חשוב לזכור כי בפרסום PPC בגוגל או בפייסבוק חובה להקפיד על מספר כללים: מילות מפתח, תוכן קצר מסקרן וקולע, עמוד נחיתה ייעודי אליו תנתבו את הגולשים.

כדאי להקים עמוד נחיתה עם טופס לידים ליצירת קשר, כאשר הגולש סיים למלא את הטופס הוא מועבר ישירות לאתר שלנו. (רב האנשים מעדיפים שלא להשאיר את פרטיהם, לכן כדאי לציין את מספר הטלפון של העסק ע"ג טופס יצירת הקשר, כדי שיוכלו לפנות אלינו ישירות).

כמה נתונים:

נכון לספטמבר 2016 - מעל 60 אחוז מהגולשים הקליקו על 3 התוצאות הראשונות שיעלו בגוגל, פחות מ-10 אחוז מהגולשים יעברו לדף השני.

מעל 40 אחוז מהגולשים מעדיפים להקליק על התוצאות המקומיות (הלוקאליות), 60 אחוז מהם מקליקים על התוצאות האורגניות ורק 15 אחוז מהם הקליקו על התוצאות הממומנות.

אז מה ההבדלים ולמי יש יתרון - לקידום הממומן או האורגני?

הקידום האורגני מניב חשיפות והקלקות חינמיות, אנחנו לא משלמים על הקלקות, אבל ... הקידום האורגני אורך זמן רב יותר (לפעמים גם חצי שנה), ותובע מאיתנו עבודה סיזיפית יומיומית, בתחום.

הקידום הממומן הוא מיידי, מהיר, מדיד, ניתן לראות את התוצאה והאפקט של הקמפיין במיידי.

לדעתי הנוסחה הנכונה היא לשלב בין הקמפיין האורגני לממומן, ורצוי לפנות גם בתחום הזה לבעלי מקצוע, הבקיאים בתחום ניהול המדיה, ויודעים להקים קמפיינים מושכלים, כדי לחסוך בעלויות ולהמנע מטעויות.32 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.