איך נשפר את החשיפה ונמקסם את הקידום שלנו בפייסבוק ?מעת לעת פונים אלי לקוחות ומכרים נסערים – "פייסבוק", הם אומרים "צמצמה את החשיפה שלנו" ...

אז זהו ש... כן ו ... לא.

חלק ממזעור החשיפה אכן נעשה ע"י פייסבוק, אבל חשוב לדעת שגם לנו יש חלק בכך.

האלגוריתם של פייסבוק "לומדים" אותנו. הם לומדים מה מעניין אותנו ביותר (לימודים בחו"ל, חיפוש עבודה, יציאה לחופשה באלפים, רכישת דירה, קניית רכב וכד'...).

הם לומדים את זה מהפוסטים שאנחנו מפרסמים, מהתגובות שלנו (לפוסטים ולמודעות ממומנות שמפרסמים חברינו ברחבי הפלטפורמה) וגם מהחיפושים שאנחנו עורכים.

האלגוריתם עוקב (בלהט) אחר ההתנהגות וההתנהלות שלנו בזירה. סופר כמה לייקים וריגשונים הוספנו לטקסט מסויים, איך הגבנו לפוסט, מה שיתפנו, ומה קראנו בשקיקה, מבלי שיצרנו כל אינטראקציה.

האלגוריתם של פייסבוק מודד (ורושם) כל מעורבות שלנו בזירה.

הרעיון הבסיסי של פייסבוק הוא לרצות אותנו, כדי שלא ננטוש את הזירה, כי בלעדינו אין קיום לפייסבוק ...

ככל שהתגובות הן הדדיות, כלומר: אני מגיבה לפוסטים של X, ו-X מגיב לפוסטים שלי – שנינו נראה זה את הפוסטים שמעלה השני. כי האלגוריתם של פייסבוק יסיק שהנושאים עליהם שנינו כותבים מעניינים אותנו מאד.

ככל שהיחסים בינינו חד צדדיים, נניח, ורק אני מגיבה על הפוסטים שמעלה X, אולם הוא כלל אינו מגיב לפוסטים שלי – הפלטפורמה של פייסבוק לא תציג ל-X את הפוסטים שלי, אבל תמשיך לחשוף בפני את הפוסטים שלו.

פייסבוק נותנת קדימות ומעדיפה פוסטים שנכתבים ומתפרסמים מתוך הסמארטפון.

תזכרו שפייסבוק מעוניינת שלעולם לא ניפרד ממנה, ונצמד לעטיניה 24/7. היא יודעת שהמח האנושי מגיב לתמונות מהר יותר (כ-13 שניות) לעומת מהירות התגובה שלו למלל, ובנוסף היא מסיקה שהכותב בעיצומו של אירוע, אמין יותר מחברו הרוכן על המחשב הביתי.

לכן היא תעניק חשיפה עצומה לפוסטים מהנייד.

כך גם לגבי פייסבוק לייב – פייסבוק מעודדת אותנו לבצע "שידורים ישירים" (מאותן סיבות) והיא חושפת את אלו לאנשים רבים יותר ולפרקי זמן ממושכים יותר.

פייסבוק מאפיינת את המעורבות שלנו ומקטלגת אותה למעורבות משמעותית (לייק או כל ריגשון אחר, תגובה, שיתוף), ולמעורבות חסר משמעות – לא איכותית (צפיה / קריאה ללא תגובה כלשהי).

ככל שהתוכן יזכה למעורבות משמעותית ואיכותית, הוא יחשף בפני פרופילים רבים יותר וזמן השהייה הציבורית שלו יגדל. ככל שלא יזכה למעורבות, או יזכה למעורבות לא איכותית (כלומר: צפיה פאסיבית) הוא יוסר וידורג כפוסט לא משמעותי.

פייסבוק מדללת את החשיפה ומגבירה את הפיקוח על המפרסמים

פייסבוק מצמצמת ומדללת את חשיפת הפוסטים השיווקיים. האלגוריתם שלה יודע לזהות פוסטים שמנסים למכור לנו מוצרים או שירותים, כמו גם כאלה שמבקשים מאיתנו לרשום "אני" בתגובות, או קוראים לנו לשתף אותם, או סתם לעשות להם לייק ...

אלה פוסטים שמסומנים ע"י הפלטפורמה כפוסטים לא איכותיים, ופייסבוק אף פוגעת במפרסמים שלהם ומגבילה את פעילותם ברשת.

לסיכום ... אכן חשיפת הפוסטים בדפים העסקיים וגם האישיים שלנו דוללה וצומצמה מאד,

אבל ...

אנחנו יכולים לשפר את החשיפה ולמקסם את הקידום שלנו בזירה, ככל שנקפיד לקחת חלק ולהיות מעורבים בשיח, מצד אחד, ומצד שני – נעלה לזירה תכנים (מלל, תמונות, סרטונים וכד') שיש בהם ערך לחברים ולקוראים שלנו.


37 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי ©

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.