מה ההבדל בין כתיבה שיווקית לכתיבה אסטרטגיתבעידן הדיגיטלי התוכן הוא המלך הבלתי מעורער, וככזה הוא מאפשר לנו למתג את העסק שלנו מנקודת מבט אישית מעניינת, בלי קשר לתחום העיסוק – בין אם אנחנו חנוונים, יצרני כובעים, משווקי נעליים, עורכי דין, מטפלים, יועצים וכד'.

פעמים רבות אני נשאלת מה הם ההבדלים בין כתיבה שיווקית לכתיבה אסטרטגית.

כתיבה שיווקית, כולנו יודעים, היא כתיבה המבקשת למכור לנו מוצרים או שירותים. פעמים רבות היא נתפסת בקרב הגולשים כצורת שיווק אגרסיבית ובוטה, והם הודפים אותה מעליהם בשאט נפש.

כתיבה איסטרטגית עושה בעצם את אותו הדבר, אבל ... היא מתייחסת לגולש בהדרת כבוד, כיוון שלמראית עין היא לא מתנהגת כתגרנית בשוק, העטה עליך עם סחורתה הטרייה, אלא מסבירה לך בצורה עניינית ומקצועית מה הוא המוצר או השירות שהיא מספקת, ומדוע הוא נחוץ לך.

אסטרטגית התוכן היא כתיבה מדוייקת, כמעט כירורגית. היא משתמשת ביכולות שלנו לספר סיפור, ובאהבה של הגולשים שלנו לקרוא סיפורים ולעקוב אחריהם.

התוכן האסטרטגי מתחכם, הוא נחשב למכבד, כי הוא פונה לאינטליגנציה של הגולשים, מעניק להם ידע והסבר לגבי נושא ספציפי. זו הסיבה שהם אינם הודפים אותו, אלא להיפך - קוראים אותו בשקיקה.

השימוש באסטרטגיית תוכן מאפשר לעסקים מיחד למתג את עצמם ומאידך - לבלוט מעל המתחרים.

אסטרטגיית התוכן, בשונה ממודעה שיווקית, מאפשרת לנו לחשוף את עצמנו בפלטפורמות שונות במרחב הדיגיטלי לאורך זמן.

בניגוד לתוכן שיווקי, התכנים האסטרטגיים שייצרנו, יהיו תמיד רלוונטיים וימשיכו לייצר עבורנו קהל מתעניין ולהרחיב אותו.

שימוש נכון באסטרטגיית התוכן יגרום לכך שהגולשים הם אלה שיחפשו את המוצר / השירות ברחבי הרשת המקוונת, מבלי שהושיווק יצטרך לרדוף אחריהם או לחפש אותם.

זה קורה בעיקר כיוון שהתוכן האיסטרטגי יתחיל תמיד בכותרת טובה, מסקרנת, כזו הגורמת לאנשים להרים גבה, לתהות ולהתעניין.

לאסטרטגיית התוכן יש פוטנציאל גדול יותר להפוך לויראלית ברשת, כיוון שהיא נתפסת כדבר טבעי (ולכן גם לגיטימי), בניגוד לתוכן השיווקי, שסיכויו להפוך לויראלי נמוכים ביותר.

אסטרטגית התוכן מאלצת אותנו לדייק את המסר, לשוחח עם הגולשים בשפה ברורה ורהוטה, להיות רלוונטיים, לדבר לגולשים בשפה שהם מבינים על הדברים שבהם הם מעוניינים.בהצלחה

37 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי ©

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.