איך להקים ולתחזק חנות ברשת? – איך מגבירים מכירת מוצרים און –ליין ?


לא מעט בעלי (ובעלות) עסקים פונים אלי לאחרונה ומבקשים להקים [או לשקם] חנות מקוונת. לחלק מהפונים אלי יש חנות מקוונת והם תוהים למה היא לא מייצרת להם הכנסות, ולמה המכירות זעומות, או כלל לא קיימות.

אז נתחיל מהתחלה – ברוכים הבאים לישראל 2019. הישראלים [כלומר: אנחנו] אוהבים לגעת ולמשש. להכיר את המשפחה של המוכר. לדעת איפה הוא גר. באיזה בי"ס הילדים שלו לומדים. איך קוראים לאמא שלו ו... כו'.

בניטור וחקירה של הצרכן הישראלי טמונה חלק מהתשובה למה אנחנו לא רואים מכירות באתר. באיפיון של הרגלי הצריכה נגלה כי הצרכן הישראלי [בהכללה גסה] אוהב לערוך רכישות ברשת, אבל הוא עושה זאת בממוצע אחת לחודש [האמריקאי עורך בממוצע 2 רכישות ביום], ואילו [הישראלי] יעדיף לבצע את הרכישות באתרים בינלאומיים כמו: אי ביי, אמזון, עלי אקספרס וכו' שהוא "סומך" עליהם.


הקונה הישראלי לא ממש סומך על אתרי מכירות בארץ, ופוחד להשאיר את פרטי כרטיס האשראי שלו.

לדעת פרשנים כלכליים ומומחים בתחום אנחנו צפויים לשינוי משמעותי בשנתיים – שלוש הבאות עלינו לטובה, שכן הדור הצעיר שכבר נולד לתוך העולם המקוון צפוי לגלות אמפתיה גבוהה יותר דווקא לאתרי המכירות המקומיים.

כך או כך, שווה גם לבדוק שבנינו את החנות המקוונת שלנו נכון, ובהלימה לשוק המקומי.

חנות אינטרנטית חייבת קידום אורגני – כלומר: ה- SEO מוכרח להיות מצויין, כדי שהחנות תופיע בתוצאות החיפוש. [כן. זה תהליך ארוך, שיכול לקחת חודשים – אבל הוא משתלם והכרחי, וכדאי לכן להשקיע כבר בהקמה ובתשתית גם באופטימיזציה].

פלטפורמה מצויינת לקידום אורגני היא כמובן תיאור המוצר. כדאי מאד להשקיע בתיאור המוצר בחנות.


הדרך לקופה חייבת להיות קצרה ומהירה. אל תטרטרו את הלקוח שלכם.


מי שכבר הגיעו לאתר שלכם, על פי רב מחזיקים ביד אמצעי תשלום. אם תיקחו אותם לטיול ארוך בהרי ההימליה, תאבדו אותם בדרך.


נכון. יש לכם אתר מגניב, טיפים מועילים. המון סיפורים מרתקים ותיק עבודות מטריף. אבל הבן-אדם כאן בשביל לרכוש תיק, או עניבה, או כובע. תדאגו להקים כבר בכניסה לאתר "חלון ראווה" שממנו ניתן לרכוש. ואפשרו כניסה לחנות מכל עמוד באתר.


בשעה טובה הלקוח שלכם מצא את המוצר שחיפש, וגם המחיר נשמע לו סבבה, עכשיו הוא רוצה רק לשלם וללכת לדרכו. הוא בחר מוצר – שלחו אותו לקופה לשלם. אל תייגעו אותו מדי – אתם לא רוצים עכשיו לעצור את המכירה.

אחרי המכירה תוכלו להודות לו, לשלוח לו פרחים, להתעניין בשלומו, ולהציע לו מוצרים נוספים. כרגע אתם צריכים להתמקד בגיהוץ כרטיס האשראי שלו.


עמוד התשלום לא צריך להכיל יותר מדי פרטים. אפשר להסתפק בשם ובמייל או בטלפון.


צלמו את המוצר שלכם מזויות שונות.


כדי שהקונה יוכל "לגעת בו" לראות איך זה נראה בחיים האמיתיים. כדאי להשקיע 5 – 6 תמונות לכל מוצר.

פרטו ככל האפשר מאילו חומרים עשוי המוצר, המשקל שלו, מידותיו, צבעיו, האחריות שאתם נותנים עליו, אופציות השימוש שאפשר לעשות בו וכו'. ממליצה לך לעיין במאמר 10 עקרונות לכתיבת תיאור מוצר בחנות המקוונת שלך - יש שם הסבר מדוייק כיצד לצלם תמונת מוצר.

כבר אמרנו שתיאור המוצר הוא מקום מצויין לקידום אורגני [SEO] של החנות.


היו שקופים


פרסמו את מדיניות ביטול העיסקה והחזרת או החלפת המוצרים בגלוי. הלקוח צריך לדעת מה אתם מאפשרים לו ומה לא. היו הכי גלויים – אם המוצר לא עמיד למים, או סובל מהשמש. אם תוקפו אמור לפוג במועד מסויים. אל תסתירו מהלקוח שלכם דבר, היו כנים. זה מה שיחזק את האמון של הגולש בכם, ויגרום לו לשלוח את חבריו ולהמשיך לקנות אצלכם.


ההתמצאות בחנות חייבת להיות קלה ואינטואיטיבית.


בדיוק כמו שאנחנו יודעים איפה למצוא את החלב והלחם בסופרמרקט, ואיפה נמצא את השתייה הקלה. בחנות מקוונת – צריך להקים קטגוריות נפרדות לכל אוסף (קולקציה) ולאפשר סינון לפי מחיר, סוג מוצר, מוצרים חדשים על המדף וכו'.

עיצוב – העיצוב צריך להיות חכם, אבל לא מתחכם. כבר פגשתי חנויות של תכשיטי גולדפילד שרצו להראות כמו חנויות למכירת יהלומים. אין בזה כל היגיון.

לקוח שמחפש חנות יהלומים לא מחפש תכשיטי גולדפילד. ובדיוק כמו שכשאנחנו מחפשים בית מרקחת, אין סיכוי שנכנס לאיטליז, כך גם בחיים המקוונים – אנחנו מחפשים חנות ירקות או קונדיטוריה, והעיצוב חייב להתחשב במוצרים, בסגנון ולהציג אותם מיידית לגולש.


כמו בחיים האמיתיים, גם בדיגיטל, לקוחות אוהבים לשלם פחות.


הם אוהבים מבצעים, ובעיקר אוהבים לקבל מתנות. כדאי לערוך מבצעים של 1+ 1. או שני מוצרים במחיר אחד. הנחות של כמה אחוזים. מכירות חג / קיץ / חורף וכו'.


מבצעים כאלה גם מקדמים את האתר ברשת, כי על פי רב הם עוברים מפה לאוזן ומכניסים תנועה ערה לאתר.

תעדכנו לפחות אחת לחודש / חודשיים את המוצרים. אין לכם מוצרים חדשים? – שנו את המחירים, מקמו מוצרים חדשים בעמוד הבית של האתר ב"חלון הראווה". ערכו מבצעים וסיילים. עודדו מכירות . ערכו קידום ממומן.

ככל שתעדכנו יותר את האתר, תגרמו ללקוחות שלכם להכנס אליו יותר, התנועה הזו טובה לקידום שלכם במנוע החיפוש, מזרימה לכם לקוחות נוספים ומגדילה את הסיכוי להגדיל מכירות.


תשמרו על קשר עם הלקוחות - גם עם מי שלא ביצעו רכישה


שילחו להם מייל תודה. שאלו אותם איך הם נהנים מהמוצר שרכשו. איך היתה חוויית הרכישה שלהם. איך הגיעו אליכם. תנו להם קופון לרכישה חוזרת באתר. תנו להם הזמנה פתוחה להביא חברים. שילחו להם מתנה.

בקיצור – עודדו אותם להגיע שוב להביא חברים איתם ולגהץ את הכרטיס אצלכם.

35 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי ©

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255