חיפוש

10 עקרונות לכתיבה נכונה של תיאור מוצר בחנות המקוונת שלךתיאור מוצר הוא לא שירבוט, אלא מתודולוגיה. תיאור המוצר הוא מרחב נוסף באתר, שמאפשר לנו גם לשווק את המוצר שלנו, וגם לעשות לו יחסי ציבור טובים.

אבל ... חשוב יותר –"תיאור מוצר" נכון ורהוט מאפשר לנו לקדם את האתר כולו ברשת [!!!], ומתוך כך – להגדיל ולהעצים את המכירות שלנו.


כדי שזה יקרה , כלומר: כדי שהאתר שלנו באמת יקודם ע"י מנועי החיפוש, זה מחייב אותנו להקפיד על כמה כללים פשוטים ועל כתיבה מקצועית, תוך התייחסות ללקוחות ולמנועי החיפוש.

1. לזהות את הלקוחות ולהתיידד איתם

כדי שנוכל לדבר בגובה העיניים ללקוחות הספציפיים שלנו, אנחנו כמובן חייבים להגדיר את קהל היעד של המוצר שלנו. להבין מה יגרום לו להשתוקק לרכוש את המוצר. ולבדוק האם יש מוצרים משלימים / נוספים שנוכל למכור לו בהזדמנות הזו.

אתם רוצים לדעת אם הוא קירח, כדי למכור לו פאה או השתלת שיער. ואם יש לו שיער, כדי למכור לו שמפו.


ההכרות עם הלקוח חשובה לנו ביותר, כיוון שבאון-ליין אין לנו דרך אחרת להתרשם, להכיר ולהתרועע עם לקוחותינו. אנחנו לא יודעים איך הם נראים. שלב ה- small talk [שיחת חולין] לא קיים, ועלינו להשתמש באופציות טכנולוגיות, כדי להכיר את הלקוח ולהתיידד איתו.

אנחנו מוכרחים לרכוש את אמונו, לתת לו הרגשה שכספו אצלנו מובטח, שהוא יכול לסמוך עלינו, ושהוא יתאהב במוצר שלנו, כי המוצר שלנו יפתור לו את הבעיות.

2. יתרונות המוצר = הפתרון המושלם לבעיה שלך

הדרך הנכונה לתאר מוצר, היא להדגיש את היתרונות שלו, ולהתעלם באלגנטיות מהחסרונות [אבל ... לא להתכחש להם!].

במקום לכתוב שהמוצר לא עמיד במים. אפשר להעצים את התכונות החיוביות שלו, כמו: עמיד בטמפרטורות גבוהות, עמיד בלחץ גבוה, עמיד ברוח, עמיד בשמש, עמיד בגובה וכו'.

כדאי להתייחס ליכולות של המוצר לפתור ולענות על בעיות של הלקוח – אם הלקוח סובל מחוסר שינה, נספר לו שהמוצר שלנו יעניק לו שינה ערבה וטובה. אם הוא קירח, כאמור, המוצר שלנו ישקם את המראה שלו. חשוב להסביר ללקוח מה המוצר שלנו משרת, כדי שיבין למה חשוב לו לרכוש אותו.

כדאי גם להסביר איך משתמשים במוצר. מה מבדל אותו ממוצרים אחרים הקיימים בשוק. מה היתרונות המובהקים שלו על פני מוצרים דומים אחרים [אורך חיי הסוללה, עמידה בתנאי אקלים קשים, וכו'].

כשאנחנו מוכרים מוצר למי שנוסעים למדבר סהרה, למשל, נדגיש את היכולות של המוצר לעמוד בתנאי האקלים הקשים בלילה וביום.

3. תמונות וסרטונים

הלקוחות בעולם הדיגיטלי לא יכולים לגעת במוצר ולמשש אותו, לכן חשוב להציג אותו באופן שנצליח להעניק לגולשים חוויית רכישה טובה ככל האפשר.

כדאי לצלם [אפשר ממצלמת הטלפון שלנו] מספר תמונות של המוצר, מזויות שונות. רצוי להקפיד על רקע זהה. לאפשר לגולשים להגדיל את תמונת המוצר. ואף להוסיף סרטון קצר בו ניתן לראות את המוצר מכל צדדיו.

4. ביטויי מפתח

בדיוק כמו בכל מקטע אחר באתר, גם כאן טמונה חשיבות רבה בשימוש שאנחנו עושים בביטויים כאלה ואחרים.

כדי לגלות באילו ביטויים כדאי לנו לעשות שימוש – חשוב להעזר בכלי תכנון מילות המפתח של גוגל

[איך מוצאים את המילים והביטויים המדוייקים? אני מסבירה בהרחבה במאמר- איך לשפר את ה-SEO באתר]

5. מה לכתוב וכמה?

תיאור מוצר טוב חייב להיות רהוט, קצר ומאד קולע, כדי שיעביר את המסר המדוייק ללקוח ויעורר בו תשוקה או געגוע. "ירק טרי ורענן, שנקטף הבוקר בשדה בצפון". לא כזה שהעתקנו מאתרים של המתחרים שלנו. גוגל [וגם אנשים] סולד מחומרים מועתקים. כדאי מאד שהתיאור יכיל גם מידע עלינו כיצרנים. על הידע והמומחיות שלנו.

6. מבנה

חשוב מאד להקפיד על מבנה זהה ואחיד של תיאור המוצר. אם החלטנו שאת הפסקה הראשונה נקדיש למפרט הטכני והמחיר ואת הפסקה השניה לתיאור – ורק בסוף נפרט את מדיניות החנות – זה יהיה המבנה שנקפיד עליו בכל אחד מעמודי המוצר (המדפים).

7.כותרות

כדאי לתת כותרות מיוחדות, כאלה שימשכו את תשומת הלב של הלקוח ויצרבו בראשו. הכותרות נושאות את השם הקטלוגי של המוצר, למשל: "תה ירוק", כדאי להכתירו: "תה ירוק מבושם" או "תה ירוק ריחני" אפשר גם להוסיף לצידו מספר קטלוגי.

אבל לא מומלץ שנרשום בכותרת "Abc301"

8. מפרט טכני

כדאי לכלול בתיאור המוצר גם מפרט טכני. ממה הוא עשוי, הצבעים, המידות, הגדלים, החומרים, המשקל וכו'.

גם כאן כדאי לבחון שימוש במילות מפתח, כיוון שאם המוצר שלנו עשוי מפלדת אלחלד, לא נרצה שלקוחות שמבקשים לרכוש פלדת יגיעו אלינו...


מצד שני נוכל גם כאן לעשות שימוש בביטויי מפתח ולהרחיב אותן, מבלי לחשוש מסופרלטיבים. למשל: במקום להסתפק במשפט סתמי כמו: "שמלת קטיפה", כדאי לרשום: "שמלת קטיפה רכה, היפואלרגנית, מלטפת וסקסית, מחמיאה לגופך".

9. מדיניות החלפות, החזרות וביטול עסקה

יש הנוטים לייחד לעניין המדיניות והתנאים עמוד נפרד, שמקושר לתיאור המוצר, אני מאמינה שאין צורך להפריד ואפשר לרשום את מדיניות העסק בתיאור המוצר. כך או כך, המדיניות שלנו צריכה להיות נהירה, שקופה, ועליה להתייחס למגוון אופציות וסיטואציות בהן אפשר שניתקל, ולהציג מענה מושכל.

מה קורה אם המשלוח לא יצא בזמן?, לא הגיע ליעדו בשלמות? כיצד נעשה המשלוח? האם ניתן לקונה את הזכות לבטל איתנו את העיסקה או להחליף את המוצר? תוך כמה זמן? כמה פעמים? האם עליו לשלם בעת החלפת המוצר תמורת משלוח חוזר? מי נושא בעלויות החזרת המוצר או ביטול העיסקה? וכו'.

10. אחריות

גם כאן עלינו להיות מאד ברורים ללקוח שלנו. מה הן הזכויות שלו ומה הן החובות שלנו, במקרה שמשהו משתבש. מה הוא פרק הזמן שאנו מעניקים ללקוח אחריות. מה הן ההגבלות שלנו. מה קורה אם נעשה במוצר שימוש לקוי או לא הוגן וכו'.


בהצלחה וחגים שמחים

35 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי טווה מילים - בונה אתרים שבונים עסקים 

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.