איך אפשר לצמוח משיימינג ? - ניהול מוניטין וניהול משברים ברשתלא מעט חובבנים (אני נזהרת שלא לומר שרלטנים) מבטיחים הסרה, העלמה ומחיקה של מסרים שליליים שנכתבו עלינו ברשת, אבל האמת היא שבעידן הדיגיטלי לא ניתן להסיר מהאינטרנט איזכורים שליליים בנוגע אלינו ו/או לעסק שלנו.

הפרסום השלילי (כמו גם הפרסום החיובי והפרסום בכלל) הוא בלתי הפיך. כל תיעוד ורישום ברשת המקוונת נשאר לנצח נצחים ולא ניתן להסרה. מחיקת השיימינג אינה אפשרית, ואם מישהו כתב עלינו או על השירות שלנו ביקורת רעה היא תשאר שם לדיראון עולם.

הפרסום השלילי יכול לפגוע פגיעה אנושה בעסקים. הנזק שנגרם לשמנו הטוב הוא עצום, ולעיתים רבות פגיעה במוניטין יכולה להוביל גם להתרסקות של העסק. בעיקר כאשר ההופעה השלילית מוצגת בעמוד הראשון של מנוע החיפוש של גוגל.

מה בכל זאת אפשר לעשות ? כיצד ניתן לאכוף את הפרסומים השליליים ? איך אפשר להתגבר עליהם ?

זה לא יקרה מיד. מדובר בתהליך מורכב, ארוך ולא פשוט שיכול לארוך גם חודשים רבים.

כיוון שלא ניתן למחוק או להסיר את הרבב שדבק בנו, נצטרך לגלות מידה רבה של סבלנות ואיפוק ולנקוט בפעילות של ניהול והפקת תכנים חיוביים אודות העסק שלנו ואודותינו. יש צורך בהקמת פלטפורמות שונות ובהזנת תוכן חיובי.

קיימות מספר אפשרויות לעשות זאת:
  • הקמת אתר או אתרים נוספים

  • פרסום בלוגים, פוסטים, מאמרים

  • פתיחת דף עסקי בפייסבוק

  • פרסום בפלטפורמות חברתיות שונות (אינסטגרם, פינטרסט, יוטיוב וכיוצ"ב).

ככל שכמות התכנים שתזינו לרשת תהייה רבה יותר (וכמובן לא פחות חשוב מכך – איכותית), תכנים אלה יעלו ראשונים במנוע החיפוש וידחקו את הפרסומים השליליים אודותיכם.

זה לא אומר שמי שינסה למצוא את הכתבות והפרסומים השליליים לא ימצא אותם, האיזכורים האלה פשוט לא יופיעו במקום הראשון, ויערימו מעט קשיים. ומי שמנסה למצוא אותם, יצטרך להשקיע מעט יותר מאמצים ולדוג אותם ממצולות הרשת.

מה שלא הורג אותנו, יכול להצמיח ולהעצים אותנו !

כדאי לזכור שבעידן הטכנולוגי צילום מסך, הקלטות, תמונות וסרטונים הם כלים זמינים ונגישים לכל דיכפין. נקפיד לדבר יפה ללקוחות שלנו, לא נתפרע. לא נשמיץ, נשמור על כללים הוגנים, נהיה אדיבים, סלחנים ופשוט – נמנע בכל דרך, ככל האפשר מכך שמישהו יפרסם עלינו פרסומים שליליים.

לא צלח בידיכם? נתפסתם בקלקלתכם ?... אל תנסו להכחיש, אל תגזימו בתגובה. פעמים רבות עדיף להתנצל בפומבי, להנפיק הסברים ולנהל עם הלקוח מו"מ מאחורי הקלעים.

בקיצור - אל תתביישו לומר שטעיתם כאשר טעיתם.

לעיתים אפשר וכדאי לנצל את המשבר דווקא להעצמת העסק ויחצ"ון נכון שלו – דוגמא מצויינת לכך היא הדרך בה נהגה רשת דומינוס פיצה, כאשר ב-2009 צילמו את עצמם שניים מעובדיה באחד הסניפים בצפון קרולינה "מתעללים" באוכל שהם מכינים ללקוחות והעלו את הסרטון בו הם מתעטשים על הפיצה, מנגבים את עכוזם בספוג המשמש לרחיצת הכלים, ואף מכניסים לאפם גבינה.

רשת דומינוס פיצה בהחלטה שנונה ואחראית שיגרה את נשיא הרשת, פטריק דוייל Mr. Patrick Doyle להתנצל על המעשים שצולמו במטבחה. הרשת לא רק יצאה מהמשבר כמעט בלא פגע, היא אף הצליחה לצמוח ממנו.


בהצלחה!

3 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי ©

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.