איך בונים אתר אינטרנט, וממה מתחיליםכמו כל התחלה, גם הקמת אתר אינטרנט לעסק שלנו, היא בהחלט מלאכה לא קלה. (... אבל אל יאוש... נלך צעד צעד ונתקדם).


בדיוק כמו בעולם הפיזי, כך גם בעולם הוירטואלי, כדאי לתכנן את השלבים. להחליט מה חשוב יותר, ומה פחות. מה הם הצבעים שאנחנו אוהבים. איך נרצה לעצב ולחלק את החלל. איך נציג את המוצרים או השירותים שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו. מה נספר ללקוחות שיגיעו אלינו. איך נקדם את פניהם. ועוד.

בשלב הראשון נתחיל מאיפיון האתר

נשב עם עצמנו, ואולי עם מספר חברים או מכרים, ונאפיין מה הצורך של הלקוחות. אילו פתרונות אנחנו מעניקים להם. מי המתחרים שלנו בתחום. [גם כשנדמה לנו שאין לנו מתחרים בכלל...] מה היתרונות שלנו בתחום. מה החסרונות שלנו בתחום [ממש לא כדאי להתעלם מהחסרונות שלנו].

אחרי שנקבל מושג, כדאי שנחשוב איזה סוג של אתר מתאים לנו. סוג האתר נקבע ומוגדר על פי תחום העיסוק שלנו, אבל ... לא רק.

באופן מסורתי נהוג לחלק לשלושה סוגי אתרים: 1. אתר תדמיתי

באתר כזה אנחנו מייצרים לעסק שלנו בידול מובהק מהמתחרים. (במה ועד כמה אנחנו שונים מהמתחרים ?) עד כמה אנחנו יצירתיים, איכותיים, ישרים, הוגנים, זולים, יקרים, מקצועיים וכו'.

אתר מהסוג הזה יכיל פרמטרים שונים (אפשר להוריד ולהוסיף) כמו: פרופיל העסק, סיפורי הצלחה, תמונות אווירה ויצירה, גישה נוחה למוצרים ולשירותים שלנו, מחירים וכיו"ב.

צריך רק לזכור שסף הסבלנות של הגולשים קצר ויש לנו פחות מ-5 שניות להעביר מסר קצר וברור (מעין "כרטיס ביקור") שיניע את הגולש לפעולה ולא יגרום לו לנטוש ולדלג לעסק אחר.

זה בדיוק כמו פגישה ראשונה – נשתדל להראות במיטבנו, כי ברב המקרים הגולש לא יתן לנו הזדמנות שניה.

2. אתר מכירתי – חנות וירטואלית eCommerce

אתר מהסוג הזה הוא אתר מורכב, המאפשר ללקוחות שלנו רכישה ישירה של המוצרים והשירותים דרך האינטרנט.

על פי הרב מי שמגיעים לאתר הזה, מגיעים כדי לרכוש את המוצר או השירות שאנחנו מספקים. במילים אחרות: אלה הם לקוחות נינוחים, שבוחנים את המוצרים והשירותים, ובודקים אפשרות לעשות איתנו עסק. (הם עוד לא ממש בכיס שלנו, אבל הם בהחלט בדרך אליו).

כדי שהם יגיעו לשלב התשלום ויבצעו איתנו את העיסקה, עלינו לשדר אמינות, מקצוענות ואיכות. אנחנו חייבים להיות מאד שקופים, ולחלוטין אסור לנו להיות מעורפלים.

אם אנחנו לא מאפשרים ביטול עיסקה, אנחנו חייבים לידע את הלקוחות. אם אנחנו גובים עמלת ביטוול, אנחנו מוכרחים להגיד זאת ללקוח, טרם ביצוע העיסקה. אם המוצרים שלנו לא עמידים בתנאים מסויימים, גם כאן חלה עלינו החובה לומר זאת [במקרה הזה - לכתוב זאת כמובן.


עלינו להוסיף עמוד מסודר ותכליתי בו אנו מפרטים ומציינים בגלוי את המדיניות שלנו בנושא תהליך הרכישה, ביטול העיסקה.

אתר מסוג זה מחייב תשתית של שירותי סליקה, התחשבות בחוויית לקוח מיטבית, הצגת המוצרים באופן מיטבי, תכנים מקוריים וייחודיים, בניית תהליכי מכירה הגיוניים, והפעלת מניפולציות [באלגנטיות] על הלקוח הפוטנציאלי. החנות הוירטואלית מאפשרת לנו להגדיל את ההכנסות, אולם יש לבנות אותה בצורה מקצועית, כדי שגם תניב את המכירות הרצויות לנו.

3. אתר מידע והדרכה

באתר מהסוג הזה אנחנו מעבירים מידע, וממתגים את עצמנו (עם הזמן) כמובילי דעה / מומחים בתחום המקצועי הספציפי שלנו.


באתר מסוג זה נשלב מידע מקצועי ומעניין, טיפים מועילים, עצות טובות, המלצות, מצגות, סרטונים ועוד, באופן שיגרה את סקרנות הגולשים, ויניע אותם לפעולה.

לסיכום - באתר מהסוג הזה על פי רב נרצה להגדיל את המכירות בעסק שלנו, אלא שהלקוחות שלנו לא תמיד מגיעים אלינו מתוך רצון לקנות.


בעולם הדיגיטלי יש ל"ערך המוסף" אותו אנחנו מעניקים לגולשים, יתרון משמעותי ויכולת להעצים את חוויית השירות ללקוח, שתגביר את הכניסה (הטראפיק) לאתר, וע"י כך להניב שיפור מכירות והגדלת רווחים.


כדי לעשות את זה אנחנו צריכים להיות נועזים, יצירתיים ומעניינים.

אני תמיד מציעה ללקוחות שפונים אלי לבנות אתר מודולרי ומשולב. כזה שיוכלו בעתיד להוסיף לו עמודים ולהגדיל אותו עם העסק שלהם.


בהצלחה רבה

8 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי ©

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255