על מה ולמה משלמת גוגל לבלוגרים ולבעלי אתריםגוגל אדסנס (Google AdSense) מערכת הפרסום הממומן (PPC) של גוגל, רוכשת מבעלי אתרים ובלוגרים שטחי פרסום באתר הפרטי שלהם, ומאפשרת להם לחלוק אתה רווחים, שמניבים פרסומות שהיא מטמיעה באתר ובבלוג שלהם, בתנאי שהאתר או הבלוג איכותיים כמובן.


מערכת גוגל אדסנס היא חינמית ושקופה, ומאפשרת לראות את הרווחים שנצברו בכל עת.

כדי להרוויח כסף מפרסומות באתר או בבלוג, חייבים האתר והבלוג להיות איכותיים, בעלי דירוג גבוה, מקוריים, מעניינים, ובעלי תנועה טובה של גולשים.

ככל שהתנועה באתר גדולה, הרווחים יגדלו.

אבל גם אתרים קטנים יכולים להרוויח לא מעט, ואף להוזיל או לחסוך את עלויות איחסון השרת, ולעיתים גם לממן לעצמם מודעות פרסום במדיה.

אתר שמפר זכויות יוצרים, משתמש בשפה לא ראויה, מעתיק תכנים, מנוגד לחוק וכיו"ב לא יאושר ע"י גוגל והיא לא תפרסם בו מודעות.

גוגל גם בודקת שבעלי האתר לא הקליקו בעצמם על המודעות, ולא נקטו באמצעים המעודדים משתמשים אחרים להקליק על הפרסום.

מי שעובר על סייגים אלה נפסל ע"י גוגל.

נוכל לבחור את המיקום בו אנחנו מעוניינים לשלב פרסומים באתר שלנו, גוגל תנפיק לנו פיסת קוד Javascript, אותה נטמיע באתר במיקומים שבחרנו להקצות למודעות ממומנות.

כדי למקסם את הסיכוי שהמודעה תניב רווחים, מבצעת גוגל את ההתאמה (Matching) לתוכן באמצעות אלגוריתמים, שבוחנים את התוכן בכל עמוד באתר ומשבצים בו מודעת פרסום רלוונטית, מתוך הבנה שגולש המתעניין במוצר X, יקליק על פרסום, המציג לו אופציות נוספות, המקושרות למוצר בו חפץ.

סגנון פרסום זה הוא קונטקסטואלי (Contextual Advertising) , כלומר: פרסום מסונכרן וממוקד, המותאם לטקסט ולתוכן האתר. הוא מאפשר לבעלי אתרים ובלוגים להגדיל את התנועה ואף לשפר את חוויית הגלישה של הגולשים.

לדוגמא באתר העוסק בנושא הסעות, תציג גוגל מודעות מתחום הרכב, ובבלוג שעניינו אוכל, תשתול המערכת פרסומות של מסעדות וכו'.

לעיתים יוצגו באתר מודעות, המותאמות אישית לגולש מסויים, אלה מודעות רימרקטינג (Remarketing), ה"רודפות" אחר הגולש, שהביע ברשת עניין במוצר כלשהו. (נניח שהמערכת מזהה כי הוא מעוניין לרכוש רכב חדש, או לצאת לנופש וכיו"ב).

מודעות הטקסט או התמונה מותאמות גם למובייל. והן מופיעות גם ביוטיוב ובסרטונים שהעלתם לאתר.

הרווח מתקבל ממספר ההקלקות על המודעה שפורסמה אצלכם. בכל פעם שגולש מקליק על פרסומת באתר, אתם מרוויחים סכום כלשהו. הסכום משתנה בהתאם להיצע ולביקוש, לתשלום ששילם המפרסם, לאיכות האתר שלכם, לדירוגו ולנפח התנועה בו.

גוגל מעבירה את התשלום אחת לחודש ישירות לחשבון הבנק שלכם.

דרך נוספת להרוויח כסף מגוגל היא באמצעות התקנת Google Search, מערכת החיפוש של גוגל, באתר. בעת שגולש משתמש באופציית החיפוש מתוך האתר, אם הוא הקליק על תוצאה ממומנת, גוגל תשלם לכם גם על הקלקה זו.

כדי לעבוד עם גוגל אדסנס, יש להרשם בלינק הרצ"ב למערכת, ובתוך 3 ימי עסקים תקבלו הודעת מייל מגוגל, המאשרת (או מסרבת) לבקשת ההצטרפות שלכם.

כאן מצטרפים ל-Google AdSense

בהצלחה!

5 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

כל הזכויות שמורות לדפנה לוי ©

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.