טיפים לכתיבת עמוד "אודות" באתרי אינטרנט

עודכן ב: 7 דצמ 2020


אולי לא צריך שיהיה עמוד אודות?.

מה אני אכתוב?.

אין לי שום דבר מעניין להגיד!.

למי איכפת מי אני?.

את מי זה מעניין?


אלה הן התגובות שאני מקבלת מלקוחות בכל פעם שאני שולחת אותם לכתוב עמוד אודות.

עמוד אודות הוא אחד מעמודי התווך של האתר. של כל אתר.

בעידן הדיגיטלי בו ההיכרות שלנו התרחבה [או הצטמצמה] להופעה במסכים, האופציה הכמעט יחידה של הלקוח להכיר את המוכר 'פנים אל פנים' היא דרך עמוד אודות.


אנשים קונים מאנשים. אנחנו רוצים לדעת מי המוכר. איפה נולד. באיזה בי"ס למד. אם הוא במקרה מכיר את החבר של השכן של הדודה שלי. איפה הוא שירת בצבא. ואיך הוא התגלגל והגיע לעסק הזה.

הכל (!!!) מעניין אותנו. אנחנו חייבים לדעת ולהכיר לעומק את מי שאנחנו עושים איתו עסקים.


דף אודות הוא עמוד שבו נכתוב על עצמנו, אפשר לכתוב הכל – כל מה שאנחנו רוצים לפרסם על עצמנו – איפה נולדנו, באיזה גיל התחלנו ללכת, איך קראו לגננת הראשונה שלנו, מה למדנו, איפה שירתנו, כמה ילדים יש לנו, וכו' ...

כל מה שאנחנו רוצים שידעו עלינו יכול להופיע בדף האודות. יחד עם זה, כדאי מאד שהפרטים שאנחנו מפרסמים על עצמנו יהיו רלוונטיים למוצרים או לשירותים שאנחנו רוצים למכור. ולא פחות חשוב מזה - שיעשו רושם טוב.

אני לא אומרת שהעובדה שאני שונא לאכול תפוחים לא צריכה להתפרסם. אני רק אומרת שלצד זה כדאי שנכתוב טקסט רלוונטי.

אז אם אתם מגדלים עצים של תפוחים, או קונדיטורים, יתכן שלאיזכור הזה יש מקום, לצד ציון העובדה שאתם זכיתם במקום הראשון בתחרות פאי תפוחים, או שלמרות שנאתכם לתפוחים, עצי התפוחים שאתם מגדלים זכו להכרה בינלאומית.


אם אתם פוחדים מחושך, ומתחשק לכם לשתף – שתפו. מותר.


במילים אחרות – אנקדוטות מעניינות מחייכם מוסיפות פיקנטריה לעמוד, ומקרינות לקוראים שיש לכם חוש הומור, שאתם 'שובבים', מקוריים, לא מקובעים. שגם אתם בני אדם [בדיוק כמותם]. ושאתם סובלים או נהנים מדברים קטנים, בדיוק כמו כל בן אדם.

באין אמצעים אחרים, הגולשים מתרשמים מכם באמצעות עמוד אודות. זו לא כתיבת קורות חיים. אתם לא בראיון עבודה. אתם במפגש הכרות ראשון, שיכול להתפתח לרומן סוער עם הלקוח, או לסכל כליל את מערכת היחסים. ולכן כדאי לחשוב היטב איך אנחנו מעוניינים להציג את עצמנו.

אל תכתבו בגוף שלישי ...


לא מעט מלקוחותי שולחים לי עמוד אודות בו נכתב "משה משה הינו בוגר בהצטיינות דיקן מטעם אוניברסיטת ..."


ממש לא !! עם כל הכבוד למשה משה – זה ממש לא עושה חשק לקרוא ובטח שלא להתחבר.


בכל זאת - אני הוא העסק. העסק הוא אני.

יש משהו אחר בקול אישי. זה יוצר מחוייבות אישית מול הלקוח. בעיקר כי אנחנו עסק קטן ולא פירמה גדולה.

אני יודעת שיש (לכולנו) נטייה משונה כזו בדיגיטל לדבר לכולם. להמונים. כאילו שנתנו לנו מיקרופון ואנחנו עומדים בכיכר המדינה ונואמים מול קהל עצום.

אבל זו טעות. צריך לזכור שאנחנו מדברים לאיש אחד בודד כמונו, שמחפש לקנות מוצר או שירות שאנחנו היחידים, הכי מוצלחים, הכי מומחים, הכי טובים ...You name it בעולם בתחום הזה.


כדאי מאד לכתוב על העסק, על הרעיון המרכזי שלו, על החזון שלנו.


למה בכלל הקמנו אותו. איך הגענו לנושא הזה. מה השאיפה והתשוקה שלנו. מה הידע שלנו בתחום. וכמובן – מה הבידול שלנו מעסקים דומים אחרים.

תכל'ס – למה דווקא אני ולא בונה אתרים אחר/ת?

אל תחסכו במילים ... הוציאו לאוויר העולם את הסיפור שלכם.


אל תשתמשו במונחים מקצועיים, וכשאתם חייבים להשתמש במונח מקצועי – הסבירו אותו במילים פשוטות, כדי שהגולש יבין. נסו להשתמש בשפה מדוברת, בהירה ונהירה, כזו שתהיה מובנת גם לאנשים שתחום העיסוק שלכם לא מובן להם.

עמוד אודות יכול להיות חביב והיתולי, הוא יכול להיות ארוך או קצר, אבל הוא חייב להיות רהוט, ומניע לפעולה – כי בסופו של דבר הוא זה שיוצר לנו חיבור עם הלקוח. אנחנו רוצים שהלקוח יתקשר אלינו וירכוש מאיתנו את המוצרים או השירותים.

סיפור העסק הוא תמיד מרתק. אפשר לעלות בעמוד אודות גם סיפור מקרה – איך סייעתם ללקוח מסויים להצליח, כתבו על פתרון יצירתי שהגיתם עבור לקוח.

בקיצור – זה לא הזמן להיות צנועים או ביישנים ולהחבא אל הכלים.


אל תשכחו לצד זה לדבר גם על הצורך של הלקוחות. כלומר: העסק שלי – בונה אתרים - קם מתוך מטרה לענות על צורך של לקוחות להקים אתר עסקי ולנהל אותו בעצמם ... אני כמובן לא אשכח להבליט את היתרונות שלי ולבאר לגולש שהיתרון שלי הוא בכך שאני אקים לו אתר שיתאים למטרות שלו, ימקסם את החלום שלו, ושהוא יוכל לנהל בעצמו מבלי להיות תלוי באיש וללא עלויות נוספות.


תעודות מקצועיות - יש מקצועות שחשוב בהם להציג תעודות, יש כאלה שפחות. אני אגב מבכרת שלא להציג תעודות מקצוע והסמכה באתרים. אני סבורה שרצוי לציין אילו תעודות צברת ומטעם אילו מוסדות, מבלי להציג אותן. אבל ... יש בעלי אתרים שמעוניינים להציג את התעודה. כאן אני תמיד מציעה להציג אותה בעמוד פנימי עם אופציה למעבר מעמוד אודות. גם כדי לא להעמיס את עמוד אודות באלמנטים מסיחים - צריך לזכור שעמוד אודות יש לו מטרה להניע את הגולש ליצור איתנו קשר.


האם להוסיף את הצוות לעמוד אודות?


זו בהחלט אפשרות. כאשר התוכן בעמוד דל וקשה לדובב את בעל האתר, כדאי להכניס לעמוד אודות את צוות העובדים.

על פי רב אני ממליצה להוסיף עמוד צוות נפרד, למקם אותו מתחת לעמוד אודות, ובו לכלול גם פרטים על הצוות או חברי ההנהלה. כדאי לצרף תמונה אישית לכל עובד ולצידה להסביר בכמה משפטים את היתרון הרב, היכולות והמקצועיות של כל אחד מחברי הצוות וההנהלה. גם כאן, אגב, לא יזיק לתבל במעט פיקנטריה ואנקדוטות חביבות על כל אחד. אולי לרשום מה התחביב שלו. או באיזו עיר נולד. או איזה צבע אהוב עליו ביותר.


פעמים רבות אני נתקלת בצוותים שחבריהם לא מעוניינים לחשוף פרטים על עצמם, ואינם מוכנים לשתף פעולה בעניין הזה. אני מציעה לבעלי האתר לערוך מעין "ראיון" עם העובדים ולשאול מספר שאלות זהות - למשל: כמה שנים אתה עוסק במקצוע?, לאן נסעת פעם ראשונה בחו"ל?, באיזו תנועת נוער השתתפת?, איך קראו לחיית המחמד הראשונה שלך? איזה צבע אהוב עלייך ביותר? מה עשית בשירות הצבאי? וכיו"צב שאלות מאד לא אישיות ופולשניות.


בראש העמוד כדאי מאד לצרף תמונה קבוצתית בה כולם מחייכים, אולי גם עושים איזו פעילות חביבה יחד. זה תמיד עושה חשק לעבוד עם עסק שהעובדים שלו נראים מרוצים ונהנים.


האם להוסיף לעמוד אודות המלצות של לקוחות?


יש לא מעט שמפרסמים בעמוד אודות המלצות שקיבלו מלקוחות קודמים. אני סבורה שלא צריך לערבב בין עמוד אודות לעמוד ההמלצות, לדעתי עמוד המלצות הוא עוד עמוד עוגן חשוב, ומבטיחה לייחד לו מאמר נפרד בקרוב.


מה בנוגע לתמונות וסרטוני וידאו ?


אני ממליצה להוסיף תמונה אישית בעמוד אודות. רצוי שזו תהיה תמונה עם עיניים גלויות, כאלה שמישירות מבט. אל תסתתרו מאחורי משקפיים וכובעים, אל תצלמו את עצמכם בפוזות - שרועים על החוף [כמו בתמונת המאמר] או רצים מרתון. התמונה צריכה להיות תמונת פספורט בה רואים מקרוב את הפנים שלך.


לגבי סרטון וידאו –תלוי. תלוי באיכות, באורך, בתוכן של הסרטון, בחשיבות שלו, ברלוונטיות שלו דווקא לעמוד הזה.

יחד עם זה – אני לא פוסלת.


אל תשכחו את ההנעה לפעולה


בסופו של עמוד אודות כדאי להזכיר שאנחנו מחכים לטלפון / מייל / ווטסאפ – כלומר: אנחנו מחכים לקשר. אין צורך להיות ברוטליים וגסי רוח. אל תנסו לדחוק בגולש ליצור איתכם קשר. זו צריכה להיות מניפוציה שקטה.

אפשר לאזכר את זה בפשטות במילה "להתראות". או להוסיף קישור לאמצעי הקשר, או לעמוד צור קשר [אם אמצעי הקשר לא מופיעים בפוטר של העמוד]. אבל גם כאן כדאי להתייעץ עם איש המקצוע שמתכנן ובונה לכם את האתר, כדי שלא תפגע הזרימה [flow] של האתר.


טיפ למתקשים


טיפ שיעזור למי שמתקשים לכתוב על עצמם עמוד אודות – דברו על העסק שלכם, רצוי מול המראה, עיצמו את העיניים ודמיינו שהוזמנתם לכנס ענק של בעלי עסקים, ונבחרתם להציג בפני כולם את העסק שלכם. תקליטו את עצמכם "נואמים". אח"כ תמללו את ההקלטה.


ברב המקרים ה"טריק" הזה מצליח. והופך את עמוד "אודות" לעמוד מעולה.

93 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.