גסיסתו של הניוזלטר

עודכן ב: 3 אוק 2019ניוזלטר Newsletter, או בעברית – דּיווּר אלקטרוני, כלומר: שליחת מסרים באמצעות המייל ללקוחות. שימש בעבר הלא רחוק מנגנון שיווק מובהק, ואמצעי יעיל לשמור ולטפח את הקשר עם הלקוחות, אך בשנים האחרונות הוא איבד מקסמו.

מערכת הדיוור האינטרנטית זכתה לפריחה עד לפני כ-3 – 4 שנים, בשל היותה דינמית, מכוונת קהל, מיידית, מדידה, אפקטיבית וחינמית. אולם מאז חל בהדרגה פיחות במעמדה, ורבים מֶהָמֵדוּוָרִים (הנמענים) מעבירים את התכתובת, אחר כבוד, לרשימת הספאם. מגמת פתיחת המיילים צוללת בהתמדה.

הפיחות במעמדו של הניוזלטר נובע גם מההתפתחויות הטכנולוגיות העצומות, שמציפות אותנו בשנים האחרונות – והתמורות במרחב הדיגיטלי וברשתות החברתיות (פייסבוק, ווטסאפ, אינסטגרם, וכיו"ב).

יש עדיין לא מעט עסקים ונותני שירותים שדבקים באמצעי הזה, ושולחים (אני נמנעת מלומר: כופים על לקוחותיהם) עדכון שבועי / חודשי / תקופתי.

אם גם אתם נמנים עליהם, כדאי שתלמדו לעשות זאת נכון, כדי שהמייל שלכם יזכה לחשיפה, ואולי גם יצליח להניע את הלקוחות לפעולה, בטרם ימחק.

ערכו פילוח מדוייק של הלקוחות, חלקו אותם לקבוצות, בהתאם לתחומי העניין / הגיל / המין / המיקום שלהם. נסו לגלות במה מתעניינים רב הלקוחות שלכם, ומה עשוי לעניין אותם עוד פחות. בהתאם לכך ערכו את הנושאים, כאשר הנושא הראשון שתציגו יהיה כמובן זה שרב הלקוחות שלכם מגלים בו עניין.

ערכו ועצבו את הניוזלטר באופן שהקריאה בו תהיה נוחה ונגישה – אל תרבו בצבעים (רצוי להסתפק ב-2 עד 3 צבעים בלבד!), כותרות קצרות ובולטות, פונט אחיד (ללא הטיה), רווחים, נקודות ופסיקים, תמונות חדות (לא גדולות מדי ולא מפוקסלות), מדורים קבועים, כתיבה רהוטה ובעיקר – קצרה.


בשורת הנושא של המייל כדאי לכלול כותרת קצרה ומסקרנת בנושא מעניין או הבטחה לתגמול כלשהו – כך תגרמו לרבים ברשימת הדיוור אולי לפתוח את המייל.

אילו תגמול אתם יכולים להבטיח למֵדוּוָרִים שלכם?

הנחה משמעותית על מוצר או שירות

מידע חדשותי על מוצרים / שירותים חדשים

טיפים ועצות שימושיות

ראיון עם הצוות שלכם / עם לקוח

הגרלה / מתנה

בשולי הניוזלטר הוסיפו את הלוגו שלכם, אמצעי התקשרות, אתרי האינטרנט שלכם, ואל תשכחו גם לינק להסרה (רצוי פשוטה ומהירה) מרשימת הדיוור.

ככל שתהליך ההסרה מייגע ומסורבל יותר, יאבדו בכם הלקוחות אמון, ויעדיפו הלקוחות לסמן אתכם כדואר ספאם. זיכרו שגוגל סורק גם מיילים, והוא יודע לסמן את העסקים שרב הלקוחות שלהם שלחו לדואר ספאם, והוא יגלגל אתכם לשם, לאחר כבוד.

לבסוף - עיינו היטב בדוחו"ת, לימדו כמה אנשים (לא אחוזים) פתחו את הניוזלטר ששיגרתם אליהם, כמה סימנו אותו כספאם, כמה השיבו לכם, אם בכלל – על פי הנתונים שקיבלתם (אל תנסו לייפייף אותם) תשקלו אם כדאי לדלל את תדירות משלוח המייל ללקוחות, אולי לרענן את הנושאים, או לשפר את העיצוב.

והכי חשוב – אל תתעקשו, לפעמים עדיף לוותר ללקוחות, ולא לשלוח ניוזלטר – יש מספיק ערוצי מידע ותקשורת בהם תוכלו לטפח קשרים עמם.

10 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.