תובנת הצמ"ח של הפרסום ברשת

עודכן ב: 3 אוק 2019צמ"ח הן ראשי התיבות של צפיות (Reach), מעורבות (Engagement), חשיפה /הופעה (Impressions)

המונח המקצועי בו משתמשים בפלטפורמות רשתיות שונות הוא Insights (בתרגום חופשי: תובנה).

ה-Insights מזהה את התנהלות הגולשים ע"י מדידת נתוני החשיפה של כל פרסום ברשת, מספר הצפיות, וכמובן – המעורבות ומעניקה לנו תובנות באשר לפרסום המקוון.

ה"סינית" הזו חשובה מאד, בעיקר כשעוסקים בקידום ממומן, אבל גם כשמקדמים תוכן באופן אורגני.

למה זה חשוב ?

מספר החשיפות / הופעות (Impresions) (אשר תמיד יהיה גבוה ממספר הצפיות Reach, ומיד תבינו גם למה) – מתייחס למספר הפעמים שהפרסום שלך נחשף. אלא שגם כאשר הפרסום שלך נחשף 1,000 או 10,000 פעמים, זה עדיין לא אומר שאלה הם מספר האנשים שראו את הפוסט.

נתון חשיפת הפוסט והפרסום מתייחס אובייקטיבית למספר האנשים ש"חלפו" על פני הפרסום שלך, כלומר: גם כאשר הם כלל לא קראו אותו, לא התעכבו עליו, אלא – רק גללו אותו, דילגו דרכו לאייטם אחר וחלפו על פניו.

הנתון הזה חשוב כי הוא מהווה מדד למיקום בו בחרת לפרסום המודעה שלך – המיקום בו בחרת הוא מיקום בעל טראפיק (תנועה) גדול, אבל ... האם התנועה הזו רלוונטית אלייך, או למוצר ולשירות שאתה מקדם ? – התשובה היא קרוב לוודאי שלא.

נניח לרגע שאת מאפרת כלות מקצועית המנסה לקדם את השירות שלך באינטרנט. לא בטוח שקהילת נהגי המשאיות, גם אם היא מונה (לשם הדוגמא בלבד) 100,000 אנשים, היא קהל היעד שלך. (למעשה – רב הסיכויים שהם לא). אבל רבים מהם יחשפו למודעה שלך.

האם זה מועיל לך שהמודעה שלך הניבה קרוב ל- 100,000 חשיפות ? לגמרי לא.

כך גם אם אתה מכונאי רכב, המנסה לקדם את שירותך הטובים ברשת, סביר להניח שפרסום בקהילה של אמהות אופות עוגות, גם אם היא מונה 200,000 אמהות, לא תקרב אותך לתוצאות שאתה מייחל להן, כיוון שהקהל שאתה מכוון אליו פחות נמצא שם.

במקרים האלה הפרסום שלך יזכה לחשיפה גדולה, אבל בת'כלס לא יניב לך את התוצאות המיוחלות.

צפיות – Reach נתון זה מתייחס למספר האנשים שהביעו עניין בפוסט שלך. אלה שהצלחת להגיע אליהם ולעניין אותם (אולי בזכות תמונה טובה, כותרת מדליקה וכו') – ראו אותו, צפו בו, קראו אותו, עיינו בו, אבל ... לא פעלו (לא קנו, לא נכנסו לאתר, לא יצרו קשר וכיו"ב).

מספר הצפיות הוא מדד בעל ערך למפרסם ולבעל העסק, כי הוא מודד את כמות האנשים שהביעו עניין כלשהו (גדול, קטן, זעום, נמוך) בפרסום.

כלומר – הפרסום שלך אטרקטיבי, מסקרן, אבל ... צריך לבדוק האם כדאי לשנות מעט את הניסוחים, אולי את התמונה, אולי המסר לא מספיק ברור. כדאי לבדוק למה האנשים שגילו עניין במודעה לא יצרו מגע.

נתון המעורבות Engagement, (לדאבוננו יהיה תמיד נמוך יותר ממספר החשיפות והצפיות) – אלו הם האנשים שהפרסום שלך הצליח להניע אותם לפעולה כלשהי (הוספת ריגשונים / לייק / תגובה / יצירת קשר וכד').

ככל שהמעורבות בפרסום שלך גבוהה, היא מצביעה על כך שהפרסום איכותי, תכליתי, מסקרן ויעיל.

מדד המעורבות הוא המדד הקרדינלי בפרסום. היכולת של הפרסום שלך להניע את האנשים למעורבות, לגרום להם לייצר אינטראקציה כלשהי איתך, עם המוצרים או השירות שאתה מעניק ועם האתר שלך וכיו"ב..

כמובן שיש להתייחס למדדים אלה בזהירות ולזכור שנתוני הפתיחה שלנו בפייסבוק הם נמוכים מלכתחילה, כיוון שהפרסומים שאנו מפרסמים בפלטפורמה הזו, נחשפים (נכון להיום) בפני כ-6% בלבד מחברינו.

כלומר: רק כ- 6 מתוך 100 חברי הפייסבוק של כל אחד מאיתנו יחשפו לפוסט שכתבנו. ונתון זה הולך ופוחת...

2 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.