שווה להכיר - הכלים החינמיים של גוגל לקידום האתר

עודכן ב: 3 אוק 2019כמה כלים חינמיים של גוגל, שראוי ורצוי להכיר ולהשתמש בהם בפעילות השוטפת לקידום ואופטימיזציה של האתר שלכם ברשת.

בדיקת התאמה למובייל באמצעות Mobile Friendly Test - כלי חינמי נהדר, המסייע לבחון את התאמת דפי האתר שלך למובייל. הכלי מבצע סריקה של כל דף ומאפשר לך לאנדקס אותו במנוע החיפוש.

גוגל אנליטיקס – Google Analytics - לו ייחדתי מאמר נרחב "גוגל אנליטיקס – מידע הוא עוצמה",

מספק מידע רחב על פעילות האתר (מי הגולשים, מאין הגיעו, זמני השהייה שלהם וכד').

Google Search Console כלי חשוב לא פחות, שמסייע לאבחן שגיאות באתר. הוא מאתר ומנטר את הרכיבים שמאיטים את קצב עליית האתר ורכיבים הגורמים לדירוג נמוך של האתר שלך בגוגל. הכלי מנפק מידע ודו"חות על הטראפיק (התנועה) באתר, סריקתו ואינדוקס שלו במנוע החיפוש.

מתכנן מילות המפתח של גוגל – Keyword Planner - עליו הרחבתי במאמר "כשאת אומרת מצא למה את מתכוונת ?" מסייע לערוך קמפיינים ממומנים, וגם תכנים מקצועיים (לקידום אורגני) באופן אופטימלי. באמצעות תכנון מילות מפתח, הצעות מחיר וניטור אפשרויות הביצוע וכדאיות השימוש במילים ובביטויים שונים.

כלי נוסף הוא Google Trends – כאן תקבלו מדד יעיל ומדוייק של הטרנדים (מגמות) חיפוש של הביטויים הנפוצים באינטרנט ע"י הגולשים.

גוגל עורך השוואה של כמות החיפוש שבוצעו עבור ביטוי מסויים ביחס לסך החיפושים שערכו הגולשים בתקופה מסויימת.

יתרונו של הכלי טמון ביכולתו לאפשר לנו לשער מתי ביטוי רלוונטי או מילת מפתח תדורג טוב יותר. ומתי מומלץ, או פחות מומלץ , לעשות בה שימוש. לדוגמא – האם חיפוש המילה "פיתה" ידורג ברשת במקומות הראשונים בחג הפסח או ביום העצמאות.

Google Tag Manager הוא כלי בעל יכולות מגוונות, שמאפשר להגדיר ולנהל תגי מעקב למדידת התנועה והתנהגות הגולשים באתר.

אם בעבר נדרשו בוני האתרים להטמיע באתר תגיות רבות, הכלי הזה שיפר לעילא ולעילא את האפליקציה ומאפשר הטמעה של קוד אחד באתר. דרכו ניתן לחלוש על קמפיינים, המרות, ערוצים חברתיים, מכירות ועוד. ניתן להטמיע את התג בכל העמודים או בחלקם, בקישורים ספציפיים או בכפתורים מסויימים וכו'.

במרכז העזרה של גוגל תוכלו לקבל כל סיוע בו תחפצו, להכיר כלים רבים ומגוונים, רובם חינמיים, ולהיעזר בהם לעדכון ושדרוג האתר שלכם.


29 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.