מלך מלכי התכנים

עודכן ב: 3 אוק 2019הכתיבה ברשת על פי רב היא כתיבה מגמתית. אנחנו כותבים כדי לשווק את עצמנו לקהל הרחב, "לצוד" ולהרחיב את מעגל הלקוחות שלנו. כלומר – אנחנו שואפים לקדם את העסק או השירות שלנו באמצעות התכנים.

המשמעות היא שאנחנו נתונים לחסדי האלגוריתמים (Algorithms), שבודקים כל תוכן שאנחנו מפרסמים.

לפני שנמשיך, נעשה סדר קטן. תוכן הוא לא רק מילים. תוכן כולל גם תמונות וסרטונים (תוכן ויזואלי).

האלגוריתמים ברשת לא באמת קוראים כל מילה, אבל יש להם מנגנוני סריקה, המתחשבים בפרמטרים מסויימים.


לכתיבת תכנים איכותיים ברשת, כמו להרבה דברים אחרים בחיים, יש מספר כללים.

לעיתים כדאי להסתפק במועט ולפרסם משפט אחד (או שניים). אם חייבים להכביר מילים, צמצמו ככל האפשר (100 -300 מילים לא יותר).

מילות מפתח - אלה הן המילים בהן אנו משתמשים, כדי שמנועי החיפוש יזעיקו אותנו ויזניקו אותנו, כאשר הגולשים נוקבים בהן. יחד עם זאת שימוש מאסיבי ורב מדי במילות עוגן יכול לגרום להדיפתנו למצולות הרשת. שימוש נכון יכלול בממוצע כ- 3 - 4 חזרות על המילים במאמר (תלוי כמובן בגודלו של הפוסט שכתבתם).

איכות התוכן ומקוריותו גם היא מדד בו מתחשבים מנגנוני הסריקה הרגישים של רשת האינטרנט, ולכן חשוב שנקפיד בכתיבה על מקוריות, איכות וכמובן - שפה רהוטה ומבוקרת.

מנועי החיפוש מתחשבים גם במעורבות הקהל בתכנים. כלומר: ככל שמספר הקוראים המעורבים (המגיבים) בפוסטים שלנו גדול יותר, כך הפוסט יקודם ברשת ויחשף בפני קהלים רחבים יותר.

נתון לא פחות חשוב (שגם מסייע לנו להניע קהל למעורבות) - הוא הערך המוסף שמקבלים הגולשים מהתכנים שלנו. מה מרוויח הגולש מקריאת הפוסט, מצפיה בסרטון. ככל שהתוכן שאנחנו מפרסמים, יהיה מסקרן, אך לא יספק לגולשים דבר וחצי דבר - הגם שהוא יעורר עניין רב, הוא יודר.

כותרת מבטיחה, תמונה מפתיעה, סרטון מסקרן, יכולים לעורר סקרנות ועניין בקרב גולשים רבים, אבל כאשר האלגוריתמים מבחינים כי הגולשים "ירדו" מהאייטם ונטשו אותו תוך זמן קצר, הם "מבינים" ומסמנים לעצמם שהאייטם לא סיפק את הסחורה, ואין בו שום בשורה מרעישה, ולכן הם מורידים אותנו מהמדף.

ולבסוף - יש גם חשיבות לתדירות. (לא יותר מדי, אך גם לא פחות מדי!) הקהל שלכם דומה לכם, יש לו הרגלים די קבועים. הוא רגיל לשמוע מכם בתזמון מסויים. הוא מפתח ציפיות ומחכה לכם. אל תאכזבו.

14 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.