מה ההבדל בין הדף האישי לפרופיל העסקי בפייסבוק ?

עודכן ב: 6 אפר 2020פעמים רבות אני נתקלת בשאלה הזו, נדמה שהגיע הזמן לעשות קצת סדר בנושא.

הפרופיל האישי בפייסבוק הוא הפלטפורמה החברתית שלנו, הבית בו אנחנו "נפגשים" עם החברים שלנו, (לא יותר מ-5,000 חברים לפרופיל).

זה המרחב הפרטי ציבורי, ואפשר להתייחס אליו כאל יומן אישי בו מתעדים את השמחות, הרגשות, המעשים, הרצונות והמאוויים האישיים ומפרסמים אותם.

כיום פייסבוק משתפת במידע הזה רק 6% - 5% מהחברים שלכם. כלומר: אם יש לכם 100 חברים, רק 6 או 5 מהם יחשפו לפוסטים שלכם.

בפרופיל האישי אנחנו אמורים לרשום את השם הפרטי ושם המשפחה (בשפה בה בחרתם) – פייסבוק מבצעת מעקב אחר הפרופיל האישי, ומסירה את מי שרשמו בו למשל: "זאביק ירוחם סטייליסט ואופה".

בנוסף מאפשרת הפלטפורמה הוספת חברים (ואפילו מציעה לכם לצרף אנשים שהיא מזהה שאתם מכירים), אך גם כאן – פייסבוק מענישה בחסימה לפרקי זמן שונים / לצמיתות מי שמצרפים כמויות מסחריות של חברים.

תיבת ההודעות הפרטיות אף היא נסרקת ע"י האלגוריתמים של פייסבוק, וכאשר מדובר בכמות הודעות בלתי סבירה, או הודעות ממוסחרות (כאלה שהתכנים שלהם מסחריים), פייסבוק משביתה את הפרופיל.

אם לא די בכך – כאשר אתם מתייגים אנשים, משתפים את הסטטוס והפוסטים שלכם בקבוצות רבות, או שולחים הודעות, או מבקשים חברות ונוקטים בפעולות עליהן אתם צפויים להיות מדווחים ע"י אותם אנשים, גם אז פייסבוק לא מגלה סלחנות.

ככל שאתם מתעניינים בפוסטים של אדם מסויים, כך תחשפו אליו יותר.

לעומת זאת הדף העסקי הוא מעין חלון ראווה של העסק - פלטפורמה להצגת הפעילות העסקית שלנו, המרחב בו אנחנו נפגשים עם הלקוחות, מגיבים לבקשות / תלונות / רצונות שלהם, מטפחים, מרחיבים ומעמיקים את הקשר איתם. כאן אין מקום לעלות תמונה מבר המצווה של הילד, או תמונה שלנו עם אמא. בזירה העסקית אנחנו מעלים תוכן עסקי.

אם את יוצרת פאות – זה בדיוק המקום להציג את הפאות, לכתוב מאמרים מקצועיים על התחום, לתת עצות וטיפים לקהל האוהדים, סרטונים משעשעים, בדיחות, חידות (אל תוותרו על חוש ההומור!)

הדף העסקי אינו מוגבל בכמות האוהדים. תוכלו להזמין חברים ללא כל הגבלה לעשות לכם לייק. התייחסתי גם לחשיבות הלייקים בעמוד העסקי במאמר נפרד.

בהגדרות הדף העסקי תוכלו לחשוף את שמכם כמנהלי העסק, ותוכלו גם להגדיר ששמכם כמנהלים לא יוצג. תוכלו להוסיף בעלי תפקידים שונים - מנהלים, עורכים ומגשרים. הדף שלכם יוצג בפני כל אוהדי הדף (למעט אלה שסגרו את ההתראות בהגדרות שלהם – ואתם לא תדעו מי הם).

את שם הדף תוכלו בעיקרון לשנות. פייסבוק שומרת לעצמה את הזכות לאשר את השינוי תוך 3 ימי עסקים, אבל בפועל היא עושה זאת כמעט מיידית. אם פתחתם בטעות מספר דפים, עדיף למזג אותם (מספר האוהדים יסונכרן). בנוסף – פייסבוק מודיעה על השינוי שערכתם בשם הדף לאוהדים שלכם.

תוכלו ליצור קבוצות ממוקדות מבין אוהדי הדף ולשלוח להם הודעות, לערוך סקרים ואפילו להציע הטבות, ולהקים מעין "מועדון לקוחות".

תוכלו להטמיע תיבת תגובות ו- Like לאתר הבית שלכם וממנו לשתף את התכנים בפייסבוק (גם בפרופיל העסקי וגם בפרופיל הפרטי).

ניתן לנהל את לשוניות הדף, להוסיף טלפון, כתובת, כתובת מייל, כתובת אתר הבית, שעות פתיחה של העסק, חנות מקוונת, קטלוג מוצרים, מענה אוטומטי להודעות ועוד.

פרסום התכנים (כולל: תמונות, סרטונים, טקסט וכיו"ב) ניתן לשיתוף בקבוצות מתוך הפרופיל האישי דרך הפרופיל העסקי. ולכן מחייב משנה זהירות (כי פרסום רב מדי עלולה פייסבוק לחסום את הדף).

האוהדים שלכם יכולים לדרג אתכם מ-1 (גרוע ביותר) עד 5 (מצויין) ובכך להשפיע על ציון הדירוג של הדף שלכם בפייסבוק.

תוכלו כמובן לחסוך מעצמכם את הביקורות, הן ממילא לא לגמרי רלוונטיות. ובהרבה מאד מקרים משמשות פלטפורמה לקנאת מתחרים.

אתם יכולים להגיב בדף העסקי גם בשם הדף העסקי עצמו וגם בשמכם הפרטי.

לסיכום - בדף האישי ובדף העסקי שלכם - שימרו על זכויות היוצרים, אל תעתיקו ואל תפרסמו יצירות (תמונות, מוסיקה, סרטונים, טקסטים וכו') של מישהו אחר, מבלי שהענקתם קרדיט ליוצר. פייסבוק נלחמת היום במי שמפר זכויות יוצרים בנחישות רבה, ועלולה לסגור לכם את הדף.

אין ספק שפייסבוק היא פלטפורמה חינמית מצויינת וכלי שיווק נהדר לעסקים. יחד עם זאת צריך תמיד לזכור שפייסבוק היא פייסבוק והיא יכולה לבצע (ומבצעת) כל שינוי שהיא רוצה, מבלי לתת לאיש דין וחשבון על כך.

פייסבוק משתנה ומשנה כל הזמן, גורעת ומוסיפה. לפעמים זה טוב, לפעמים פחות. אבל תמיד היא עושה זאת מבלי לשאול אותנו. (צריך לזכור - אנחנו המוצר שלה. היא מאפשרת לנו לעשות בה שימוש חינם, כי היא מוכרת את הנתונים שהיא יודעת עלינו למפרסמים).

הקמתם קבוצה וחשבתם שאתם מנהלים אותה וקובעים בה את הכללים, כולל הכלל שלא יופיעו בקבוצה מודעות פרסומיות?.

טעיתם!

לאחרונה החלה פייסבוק להציף את הקבוצות במודעות פרסום ממומנות.

יצרתם רשימות מעקב בפייסבוק לתכנים שאתם אוהבים, ושוב – לאחרונה החליטה פייסבוק, ללא כל הודעה מוקדמת, לבטל את הפיצ'ר.

הדף העסקי גם הוא עבר בחודשים האחרונים שינויים לא מבוטלים (תמונת הקאבר שונתה, תמונת הצד, הליי אאוט של הדף אופן הצגת התכנים ועוד).

סביר להניח שידה של פייסבוק עוד נטויה.

כדי להמנע מעוגמת נפש והפתעות לא צפויות, רצוי שתגבו את התכנים שאתם יוצרים, בפלטפורמה שהשליטה עליה היא בידיכם (בלוג, אתר וכו').

צרו לעצמכם Data base (מאגר נתונים) עם רשימת מעקב, כדי שתוכלו תמיד להיות בקשר ישיר עם האוהדים והעוקבים שלכם, מבלי שאיש יוכל להחליט לקחת לכם את זה.

  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.