להיות ראשון (בגוגל) זו מטרה – איך מייצרים פרסום אפקטיבי באינטרנט ובפייסבוק ?

עודכן ב: 3 אוק 2019כאשר הפרסום שלך מצליח לייצר CTR גבוה, (כלומר: Click Through Rate) סימן ש"עלית על משהו", הצלחת לעורר עיניין בציבור, ולגרום לאחוז הקלקות גבוה – הצלחת להניע אנשים לפעולה,

לעומת זאת ככל שה-CTR שלנו נמוך, המודעה שלנו לא טובה.

מה זה CTR ?

זה נתון המתייחס למדדי ההקלקה של הגולשים על מודעות הפרסום ברשת המקוונת. כמה אנשים בתכל'ס הקליקו על המודעה שלנו.

נכון. כאשר המודעה שלנו לא מייצרת לנו תוצאות, אנחנו הרי משלמים ממילא פחות, (וכפי שכתבתי במאמר "מה זה קידום אורגני וממומן ומה ההבדלים ביניהם?" ) – אנחנו יכולים להסיר את הפרסום ולהפסיק את הקמפיין בכל רגע נתון.

אז מה איכפת לנו שהמודעה תמשיך להתפרסם, אם ממילא אנחנו לא נחוייב עליה?

איכפת לנו משום שלמדד הזה יש גם השפעות על דירוג האיכות שלנו ברשת (הן בגוגל והן בפייסבוק).

ככל שה-CTR שלנו נמוך, אנחנו אולי נשלם פחות, או אפילו לא נשלם כלל, אבל ... מנועי החיפוש ימקמו את המודעה בשולי המרחב הוירטואלי ויחשפו אותה עוד פחות. ואנחנו הרי רוצים לשווק, למכור ולהיות במקום הראשון.

גוגל לדוגמא תפרסם את המודעה שלכם רק ובעיקר ברשת המדיה (בשטחי הפרסום של גוגל המשולבים בתכנים), והמודעה לא תופיע במנוע החיפוש.

מודעות הפרסום המופיעות ברשת המדיה – הן מודעות הזוכות לחשיפה ואחוזי הקלקה נמוכים יותר.

פייסבוק מצידו יפרסם את המודעה בצד (אחוז ההקלקות על מודעות צידיות נמוך מאד) או ברשת המדיה שלו (אינסטגרם וכיו"ב) וגם כאן המודעה לא תייצר לנו מעורבות איכותית.

אנחנו כבר יודעים שלהיות ראשונים זו המטרה שלנו. זה היעד. זו הסיבה העיקרית לשאלה למה כן איכפת לנו, ולכן - עדיף להסיר מודעה שנתוני ההקלקה עליה נמוכים והיא אינה מניבה לנו את התוצאות המיוחלות.

מודעות שמייצרות CTR גבוה ימוקמו ע"י גוגל ופייסבוק במקומות טובים יותר ויחוייבו במחיר נמוך יותר בגין הקלקה עליהן.

אסביר - מנועי החיפוש, כידוע, משתדלים לספק לגולשים תשובות רלוונטיות לחיפוש שלהם ברשת במהירות המירבית. כך שכאשר גוגל מבחין שהגולשים שהקליקו על המודעה שלכם, גם הגיבו בחיוב לפעולה שהתבקשו לעשות, (ולא נמלטו מהאתר שלכם תוך שניות), הוא יוזיל את מחיר הקליק של המודעה שלכם, ויציג אתכם במקומות הראשונים בעמוד הראשון.

איך יודעים כמה גבוה וכמה נמוך ?

כאשר המודעה שלכם מניבה פחות מ-3% הקלקות (מסך החשיפה שלה) כלומר: אם המודעה נחשפה 1,000 פעם והניבה 20 הקלקות בלבד, הסירו אותה מיד. אם הניבה 30 הקלקות – נסו לשפר אותה, ואם הניבה 50 או יותר הקלקות – סימן שהמודעה שלכם מעולה.

גוגל הגדיר שיעור של בין 3% ל-5% הקלקות מסך החשיפות כתוצאה מצויינת. נתון זה נקבע ככל הנראה ממחקרים שביצעה חברת גוגל, לפיהם כ- 3% עד 5% מסך הגולשים שנחשפו למודעות (ממומנות ואורגניות) ברשת הקליקו על תוצאת החיפוש.

1 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.