כתיבה שיווקית - יש דבר כזה??

עודכן ב: 3 אוק 2019הכתיבה השיווקית ז"ל הובאה לקבורה עם פרוץ העידן הדיגיטלי, למרות שראוי לציין שהיא מעולם לא נולדה. לפחות לא בשפה העברית.

כתיבה שיווקית בעצם לא היתה קיימת מעולם, בדיוק כמו שלא קיימת כתיבה אילמת, נניח או כתיבה ספורטיבית. ליהוק צמד המילים הזה והכפפתו ללשון, מעבר להיותו מיותר, מזיק לקידום העסק שלך ולשיווקו.

אין לי מושג מי המציא או טבע את המונח "כתיבה שיווקית", אני מניחה ש"ממציא" המושג התכוון לכתיבה פרסומית, או כתיבת פרסומות, כי הוא שאל אותה (וליתר דיוק תרגם אותה מילולית מהמושג האנגלי: Marketing writing)

אני יודעת שרבים מכותבי התוכן, מקדמי האתרים וממשתמשי השפה נאחזים במושג העמום הזה, ובעלי עסק רבים אף מבקשים שכותבי התוכן ומנהלי המדיה, יתנסחו בסגנון "כתיבה שיווקית".

אבל, למרבה הדאבה, דווקא כתיבה בסגנון מהסוג הזה, מחטיאה את המטרה, והצרכנים מפתחים כלפיה עיוורון במקרה הטוב, ועויינות במקרה הפחות טוב.

תחשבו רגע – איך אתם מתייחסים לטקסטים המאיצים בכם לרכוש?


נניח טקסט מהסוג הזה:

"חדש !! מבצע מהמם !! מוצר הפלא בעל הפעולה המשולשת. מהרו לרכוש. הצלחה מובטחת"

או לחילופין – "מבצע לנרשמים עכשיו! עד גמר המלאי ! הזדרזו וצלצלו עכשיו"

סביר להניח שהייתם חולפים על פני הטקסטים האלה מבלי לקרוא, או גוללים אותם בסמארטפון שלכם בשאט נפש.

אבל ... איך הייתם מתייחסים לטקסט שכתוב בסיגנון שונה:

"חברה סיפרה לי על מוצר פלאי...." או : "זהו. נרשמתי"

כתיבה נעימה, מסקרנת, לא אגרסיבית מדי, לא אימפולסיבית, ועדיין ... כתיבה פרסומית / שיווקית (סמויה), כזו שלכאורה מספרת סיפור אישי, שכביכול לא מנסה למכור לכם דבר.

אמרנו שהעידן הדיגיטלי הציב את הצרכן במרכז. הוא גם נתן לו את הזכות לבחור, ולהשליך ממנו הפרעות סביבתיות (כגון מודעות פרסום).

נכון להיום כל אדם (בישראל) חשוף לכ-150,000 פרסומות ביום (!!!) - כן זה לגמרי מטורףףף. פלא שאנחנו פוסחים על הפרסומות הקופצות אלינו בדיגיטל, ומפתחים עיוורון לגבי רובן?

אז שניה לפני שאתם מנסחים מודעה ודוחקים בלקוחות שלכם לרכוש - קראו שוב את הטקסט שכתבתם, תבדקו שהלקוח שלכם לא יעשה לכם (UNLIKE) – שזה ההפך כמובן מ-"Like", וישליך אתכם אל מצולות הספאם (דואר הזבל).

5 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.