איך הופכים תוכן לויראלי ?

עודכן ב: 3 אוק 2019שאלת מיליון הדולר - מתי תוכן כלשהו הופך לויראלי ? מה הנוסחא ההופכת את התוכן שהעלתם לכזה שמתרוצץ ברשת כאחוז אמוק ? עובר מפה לאוזן, ומתפשט כאש בשדה קוצים בתוך זמן קצר?

בדיוק כמו הגחל המסויים בערימת הפחמים שהדלקתם במנגל לבר בי קיו, גם כאן – צריך רק שבב עץ מפוייח אחד שיתלקח ויבעיר את הערימה כולה.

מי שהדליק פחמים, יודע כי ערימת הגחלים לעיתים מגלה סרבנות בלתי מובנת לבעור, וגם כאן לא הכל תלוי תמיד בהרכב החומרים, לעיתים משפיעים על הדליקה וזמן הבעירה גם המיקום בו העמדנו את המנגל, מצב הרוח, תנאי מזג האויר והמועד בו החלטנו להדליק את הפחמים.

יש הרבה מאד גורמים לכך שפוסט מסויים הופך לויראלי ברשת, לא כולם הם פרמטרים הגיוניים, או מדעיים, ולכן קשה מאד לצפות ולנבא איזה תוכן יצליח לעשות את זה.

לפעמים טקסט שנון, או מצחיק, או טראגי, לפעמים סתם מילה, לפעמים התמונה, לפעמים הקהל, לפעמים הפלטפורמה, לפעמים הטיימינג – העת בו העלתם את הפוסט.

על פי רב זה לא קורה. כי רובנו לא באמת מתעכבים לקרוא את הפוסטים, ובעיקר – לא באמת מגיבים להם מתוך עניין אמיתי שעוררו בנו, אלא מתוך "שיקולים אחרים" (כמו - מה יצא לנו מזה? כדאי או לא ? ציפייה לקבל לייק חוזר מכם וכו').

רב האנשים ברשת מעניקים לייק לחברים שלהם, ומצפים בתמורה לקבל מהם לייק חוזר. רובנו הגדול מעניק לייקים רק על בסיס חברי ואינטרס אישי של קבלת הלייק. אנחנו כבר מזמן לא באמת מעניקים לייקים ענייניים.

ובכל זאת, מעת לעת פורץ לחיינו סרטון או תוכן שמצליח "לעשות לנו" את זה, וגורם לנו לשתף אותו הלאה והלאה והלאה.

אף אחד לא באמת הצליח לפצח את החידה, מה גורם לתוכן מסויים להפוך לויראלי. אין נוסחא או מתכון רשום.

זה פשוט קורה, או פשוט לא קורה.

בסרטון הויראלי המצורף (קטע מתוך תוכנית הטלויזיה "הצינור") – הילד יובל בתפקיד ילד חרא – דביר חזיזיאן, אותו יצרו יונתן קרת ואריאלה אברמוף, וילד הפלא איברהים (אולי כאן תמצאו את נוסחת הפלא ?)

לצפיה בסרטון דביר בתפקיד ילד חרא (הצינור - ערוץ 10)

ומנגד כמובן יש גם לא מעט פוסטים ויראליים שלא בויימו, כמו טיסת השוקולד הזכורה ועוד רבים אחרים.

לצפיה בסרטון טיסת השוקולד (ערוץ 1 - רשות השידור)

15 צפיות
  • Instagram  - טווה מילים
  • YouTube  - טווה מילים
  • Facebook טווה מילים

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת

arrow&v

תודה על פנייתך אחזור אלייך בימים א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00

טווה מילים בונה אתרים שבונים עסקים

פתוח: א' - ה' מהשעה 9:00 עד 18:00 

 מודיעין מכבים רעות עמק האלה 255

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Set the user ID using signed-in user_id.